איך פילאטיס עוזר לסובלים מכאבי ברכיים?

אנשים רבים סובלים מכאבי ברכיים, מאחר ומדובר על אחד המפרקים הרגישים ביותר בגוף. רבים סובלים מתחושת כאב כרונית, כתוצאה מחולשה של שרירים שאמורים לייצב את הברכיים. אחרים סובלים מכאבי ברכיים כתוצאה משחיקת סחוס, פציעת ספורט, נפילה או תאונה. באמצעות חיזוק השרירים המייצבים את הברכיים, תוכלו להפחית את עוצמת הכאב ואף לרפא אותו. פילאטיס כאבי ברכיים נחשב לאחד הפתרונות היעילים ביותר, מאחר ומדובר על תרגול איטי ומדויק, שנועד לחזק את שרירי הגוף הפנימיים ולשקם פציעות ברך. באמצעות הקפדה על ביצוע מדויק של התרגילים השונים תוכלו לחזק את שרירי הרגליים והשרירים המייצבים ולמנוע תזוזה מיותרת של מפרק הברך.

איך פילאטיס עוזר לסובלים מכאבי ברכיים?

פילאטיס כאבי ברכיים – מה כדאי לדעת בנושא?

קודם כל, יש לזכור כי כאבי ברכיים נחשבים לאחת הפציעות הנפוצות ביותר, מאחר והברכיים נושאות את כל משקל הגוף שלנו. מי שאינו מקפיד על חיזוק שרירי הרגליים ועל דפוסי תנועה נכונים, עלול להוביל לשחיקת יתר של הסחוס או לגרום לקרע ברצועות שתומכות במפרק הברך. כמו כן, חלק גדול מהפציעות נגרמות כתוצאה מתיאום לקוי בין המפרקים המצויים מעל ומתחת לרגליים, מאחר ותנועות שחוזרות על עצמן, כגון ריצה או הליכה, גורמות להאצה בשחיקת הסחוס במפרקים השונים של הרגליים. ללא טיפול מתאים, הדבר עלול להוביל לעיוותים מבניים של המפרק, שיגרמו לנעילת מפרקים, הגבלה בטווח התנועה ותחושת כאב. באמצעות אימון פילאטיס, ניתן לשקם את אזור הברך ולאפשר יצירה של דפוסי תנועה חדשים ובריאים יותר. מדובר על אימון יעיל במיוחד בשיקום הברך ובטיפול בפציעות, בזכות ההקפדה על דיוק בתנועות, לצד נשימה נכונה ונוכחות לכל אורך האימון.

כל היתרונות של פילאטיס כאבי ברכיים

אימון הפילאטיס נועד מראש להחזיר את הגוף לאיזון הטבעי שלו, באמצעות סדרה של תרגילים, שנועדה לחזק את השרירים הפנימיים. תנועות שונות, כגון עבודת רגליים על הרפורמר, יכולות לחזק את שרירי הרגליים ולהפחית משמעותית את עוצמת הכאב. כשמתמקדים בפילאטיס כאבי ברכיים, מדובר על האפשרות להפעיל את השרירים השונים בצורה יעילה ומדויקת, תוך כדי התאמת רמת הקושי ועוצמת ההתנגדות. כמובן שהתקדמות השיקום תלויה בסוג הרקמה שנפגעה ובחומרת הפציעה, מאחר ורקמות שונות מחלימות לפי הקצב שלהן. כמו כן, הגוף נוטה לייצר מנגנוני פיצוי לאחר הפציעה, לכן יש צורך להתייחס לכך וללמד את המטופל דפוסי תנועה נכונים ומדויקים עבורו. 

אנו בסטודיו איזון נשמח לספק לכם פילאטיס כאבי ברכיים, במטרה לסייע לכם לשפר את המצב הבריאותי והמנטלי שלכם. אין שום סיבה להמשיך לסבול מכאבים, כאשר באמצעות תרגול מדויק ומותאם אישית, ניתן להפחית את עוצמת הכאב ואף לרפא לחלוטין את הבעיה. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום הפילאטיס ונשמח לסייע לכם לחזק, להגמיש ולמתוח את שרירי הגוף השונים, במטרה לשקם פציעות שונות ואף למנוע היווצרות של פציעות חדשות. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

סגירת תפריט